Sebeobrana
Pro bezpečí i kondici

Zvedněte si své sebevědomí a naučte se bojovat v reálných podmínkách, proti reálným hrozbám. Na našich cvičeních se naučíte základy, díky kterým získáte všeobecné povědomí o tom, jak taková reálná sebeobrana vypadá, a jak je potřeba reagovat.

Sebeobrana se liší od bojových umění tím, že v ní nejsou žádná pravidla, rozhodčí, ani omezení. Techniky, které používají agresivní osoby, jsou velice zákeřné a nečekané. Navíc realita ulice je jiná
než cvičení v tělocvičně, kde máme žíněnky, cvičíme s kolegou, kdy vše funguje a nálada je kamarádská. K napadení ale samozřejmě může dojít i když je zima, prší, jsme na schodech, v
autě, nebo nemocní.

Na to, abyste se naučili základy reálné efektivní sebeobrany, ale nemusíte studovat dlouhá léta bojová umění. A ani mučit své tělo posilováním. I když to jistě není na škodu a lze to jen doporučit. Naučte se, jak rozpoznat hrozící nebezpečí, jak postupovat při napadení, jak využít své okolí k obraně a především, jak se efektivně bránit v mezích zákona.

 

Jak začít

Stejně jako u CROSS tréninku platí, že snadno! Sebeobrana je cvičením, které je rovněž určeno pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví. Stačí tedy přijít k nám a vzít si sportovní obuv, sportovní oblečení, ručník, lahev s vodou a pozitivní přístup.

Nejdříve si osvojíte základní dovednosti proti běžným útokům a teprve postupem času se naučíte obstát při složitějších formách napadení. Vše se cvičí nejprve formou modelových situací. Například proti nejčastějším útokům na ženy, jako jsou držení za oděv, držení za vlasy, útok zezadu a nebo sebeobrana na zemi.

Z prvních cvičení nemusíte mít opravdu strach. Cílem je seznámení se se správnou technikou jednotlivých cviků a pohybů. Záleží především na tom, abyste ze cvičení měli radost a dobrý pocit a zvyšovalo se vám zdravé sebevědomí. Psychická stránka je totiž v sebeobranné situaci klíčová.

Pro reálnou sebeobranu vznikla celá řada účinných bojových systémů. Jedním z nejvíce podobných realitě je MMA (smíšené bojové sporty) nebo jeho součást tzv. Grappling, který se soustředí především na boj na zemi bez úderů a kopů, a nebo také Thajský box, který se naopak zabývá především bojem v postoji pomocí úderů a kopů.

Kdy si přijít zacvičit nějaké techniky pro zvětšení svého bezpečí, nejlépe zjistíte v našem rezervačním systému.

 

MMA

Smíšené bojové sporty (Mixed Martial Art), kombinace mnoha bojových sportů a bojových umění. Údery, kopy, páky, škrcení, porazy, hody atd. Komplexní bojový sport s minimálním omezením technik.

Jde o plno kontaktní bojový sport, ve kterém jsou používány bojové techniky převzaté z různých bojových umění a sportů. MMA vychází z klasického boxu, thajského boxu, juda, samba, valetuda, brazilského jiu-jitsu a pankrationu. Zahrnuje tedy jak boj v postoji, tak shazování a boj na zemi (Grappling). Vznikl na konci 20. století ze soutěží, jejichž cílem bylo nalézt mezi různými bojovými uměními nejúčinnější způsob boje ve skutečných situacích neozbrojeného střetu.
 

Pravidla

Je několik způsobů, jak dosáhnout vítězství - knockout (K.O.), vzdáním soupeře, zastavení rozhodčím - technické K.O., vážnější zranění, které znemožňuje pokračování v zápasu nebo výhra na body. I když se pravidla každé soutěže mění, jsou skoro ve všech pravidlech zakázány údery do genitálií, píchání do očí, údery do temene hlavy, kolena a kopy na hlavu, pokud se soupeř dotýká země třemi a více body nebo páky na malé klouby (prsty, zápěstí). Na dodržování pravidel dohlíží ringový rozhodčí a bodoví rozhodčí, kteří v případě ukončení zápasu rozhodnou zápas. Dnes existuje několik elitních profesionálních a celá řada amatérských soutěží.
 

Strategie

Jsou tři základní strategie/druhy bojovníků. První je tzv. Striker, který se brání porazům a bojuje v postoji s cílem ukončit zápas K.O. Druhý je tzv. Wrestler, který často používá porazy a snaží se dorazit soupeře na zemi (K.O. nebo T.K.O.). Třetí je pak tzv. Groundfighter neboli Grappler, který boj přenáší na zem a tam si vynutí vzdání soupeře pomocí různých technik páčení a škrcení.
 

U nás cvičíme

Funkční a kondiční trénink. Nejdůležitějším je pro nás zdraví a relaxace od každodenních stresů. Dále posílení problémových partií a zachování a podpora zdraví zábavnou a praktickou formou. Přijďte si zacvičit a přesvědčit se, že MMA může být za určitých okolností pro každého bez rozdílu věku, pohlaví a zkušeností. Rezervační systém.

 

Grappling

Grappling je nedílná součást MMA ale i samostatná soutěžní disciplína. Cílem je dostat soupeře do situace, kdy ho svým tlakem donutíte souboj vzdát. Nejsou ale povolené údery a kopy.

V grapplingu zápasníci začínají v postoji a pomocí zápasnických chvatů (poraz, strh, povalení, přehození, vychýlení) se snaží dostat soupeře na zem a donutit ho souboj vzdát. Souboje se tedy odehrávají většinu času na zemi.
 

Pravidla

Je několik způsobů, jak dosáhnout vítězství - když se jeden ze soupeřů vzdá, když rozhodčí rozhodne, že jeden ze soupeřů není schopen se bránit, nebo že jeho život je ohrožen, nebo když protivník dvakrát poruší pravidla a také často až na body. Povolené jsou všechna škrcení, všechny páky na ruce, ramena, nebo zápěstí a všechny páky na nohy. Zakázané je pak lámání krku, všechny údery a kopy, útoky na oči nebo strkání prstů do úst a nosu, chytání uší, tahání za vlasy, držení prstů u rukou a u nohou, škrábání a štípání, kousání, chytání rozkroku a nesmí se také dávat ruce, lokty nebo kolena na obličej soupeře.
 

U nás cvičíme

Stejně jako u MMA, u nás cvičíme funkční a kondiční trénink. Nejdůležitějším je pro nás zdraví a relaxace. V neposlední řadě také posílení a podpora zdraví zábavnou a praktickou formou. Přijďte si zacvičit a přesvědčit se, že Grappling může být za určitých okolností i pro Vás.
Rezervační systém.

 

Thajský box

Thaibox neboli thajský box známý také jako Muay Thai je plno kontaktní sport, který se vyvinul z čínských bojových umění. Byl vždy sportem i vojenskou bojovou technikou.

Až do dvacátých let 20. století byl dokonce v Thajsku součástí povinné školní výuky. Po staletí se armáda starala o to, aby toto umění nebylo nikdy zapomenuto. Ve 30. letech minulého století proběhly veliké změny. Kodifikovaly se pravidla a začalo se bojovat s koženými rukavicemi. Nemalý vliv na to měla i rostoucí obliba západního boxu.
 

Pravidla

Během závodů sleduje zápas jeden ringový rozhodčí a bodoví rozhodčí. Zápas končí knockoutem (K.O.), vzdáním soupeře, zastavení rozhodčím - technické K.O., vážnějším zranění, které znemožňuje pokračování v zápasu nebo výhra na body. Dovolené techniky jsou údery pěstí, údery kolenem i loktem a kopy prováděné nártem, holení, patou nebo chodidlem. Je povoleno chytit a držet soupeřovu nohu, pokud následuje technika. Zakázané techniky jsou podmety a přehozy, kopy proti koleni, všechny údery na zátylek, ohryzek, genitálie a ledviny, údery otevřenou dlaní, také její hranou nebo prsty a údery hlavou nebo rameny. Dále je také zakázáno soupeře napadat na zemi.
 

U nás cvičíme

Stejně jako u MMA, u nás cvičíme "jen" funkční a kondiční trénink. I v tomto případě pro nás zůstává nejdůležitější zdraví a aktivní odpočinek. Samozřejmě je tu i zábavnou a praktickou formou rozvíjena kondice, vytrvalost, výbušnost a síla. Přijďte si zacvičit a přesvědčit se, že Thajský box zvládnete. Rezervační systém.

 


 
 

» nahoru

 
 


rezervovat


+420 733 599 329
+420 732 889 904


info@crossfight.cz


Dukelská 14/4, Bruntál, 792 01


www.crossfight.cz

 

© CrossFight, Jitka Svačinková, Dukelská 14/4, Bruntál